Програма на световното по дати, градове и часове

Организаторите на световното по футбол в Русия обявиха програмата за първата фаза. В Кремъл бе теглен жребият за форума, който запова на 14 юни с мача на откриването: Русия – Саудитска Арабия.

Финалът е на 15 юли.

Програма на първата фаза по дни, начални часове (наше време) и градове:

Група А

Русия, Саудитска Арабия, Египет, Уругвай

14 юни

18:00 часа Русия – Саудитска Арабия, Москва, стадион „Лужники“

15 юни

15:00 Египет – Уругвай, Екатеринбург

19 юни

20:00 Русия – Египет, Санкт Петербург

20 юни

18:00 Уругвай – Саудитска Арабия, Ростов

25 юни

17:00 Уругвай – Русия, Самара

17:00 Саудитска Арабия – Египет, Волгоград

Група В

Португалия, Испания, Мароко, Иран

15 юни

18:00 Мароко – Иран, Санкт Петербург

20:00 Португалия – Испания, Сочи

20 юни

14:00 Португалия – Мароко, Москва, „Лужники“

21:00 Иран – Испания, Казан

25 юни

21:00 Иран – Португалия, Саранск

21:00 Испания – Мароко, Калининград

Група С

Франция, Австралия, Перу, Дания

16 юни

13:00 Франция – Австралия, Казан

19:00 Перу – Дания, Саранск

21 юни

15:00 Франция – Перу, Екатеринбург

18:00 Дания – Австралия, Самара

26 юни

17:00 Дания – Франция, Москва, „Лужники“

17:00 Австралия – Перу, Сочи

Група D

Аржентина, Исландия, Хърватия, Нигерия

16 юни

16:00 Аржентина – Исландия, Москва, „Спартак“

22:00 Хърватия – Нигерия, Калининград

21 юни

21:00 Аржентина – Хърватия, Нижни Новгород

22 юни

18:00 Нигерия – Исландия, Волгоград

26 юни

21:00 Нигерия – Аржентина, Санкт Петербург

21:00 Исландия – Хърватия, Ростов

Група Е

Бразилия, Швейцария, Коста Рика, Сърбия

17 юни

15:00 Коста Рика – Сърбия, Самара

21:00 Бразилия – Швейцария, Ростов

22 юни

15:00 Бразилия – Коста Рика, Санкт Петербург

21:00 Сърбия – Швейцария, Калининград

27 юни

21:00 Сърбия – Бразилия, Москва, „Спартак“

21:00 Швейцария – Коста Рика, Нижни Новгород

Група F

Германия, Мексико, Швеция, Южна Корея

17 юни

18:00 Германия – Мексико, Москва, „Лужники“

18 юни

15:00 Швеция – Южна Корея, Нижни Новгород

23 юни

18:00 Германия – Швеция, Сочи

21:00 Южна Корея – Мексико, Ростов

27 юни

17:00 Южна Корея – Германия, Казан

17:00 Мексико – Швеция, Екатеринбург

Група G

Белгия, Панама, Тунис, Англия

18 юни

18:00 Белгия – Панама, Сочи

21:00 Тунис – Англия, Волгоград

23 юни

15:00 Белгия – Тунис, Москва, „Спартак“

24 юни

15:00 Англия – Панама, Нижни Новгород

28 юни

21:00 Англия – Белгия, Калининград

21:00 Панама – Тунис, Саранск

Група Н

Полша, Сенегал, Колумбия, Япония

19 юни

15:00 Полша – Сенегал, Москва, „Лужники“

18:00 Колумбия – Япония, Саранск

24 юни

18:00 Япония – Сенегал, Екатеринбург

21:00 Полша – Колумбия, Казан

28 юни

17:00 Япония – Полша, Волгоград

17:00 Сенегал – Колумбия, Самара